Пасажирські локомотиви

 

Електровоз (ЧС4)

Електровоз ЧС4 — магістральний пасажирський електровоз змінного струму Чехословацького виробництва, вироблявся для експлуатації на залізницях СРСР. В Україні експлуатується на Південно-Західній залізниці.

Історія та експлуатація

В 1962 році, на замовлення СРСР Škoda Works (Чехословаччина) розпочала розробляти та проектувати шестивісний електровоз змінного струму для залізниць СРСР. В 1963 побудували перший дослідний зразок, який згодом став основою для будівництва ЧС4. В кінці 1965 року електровоз серії ЧС4-001 прибув в Радянський Союз для випробувань в депо, з заводським позначенням індексу (52Eo). Електровози даної серії потрапили в депо Кіров, Ростов-Головний, Брянськ-2, Київ-Пасажирський, пізніше були передані до Саратова та Балашова. В депо Київ-Пасажирський за панорамне скління електровоз отримав прізвисько «Акваріум», а на Приволзькій залізниці за склопластиковий кузов — «Мильниця».

У 1971 році електровоз глибоко модернізували і він отримав позначення ЧС4т, заводське позначення (62Е). Випуск ЧС4т перевищив випуск ЧС4 і становив більш ніж п’ятсот електровозів.

В 1968 році на основі конструкції ЧС4 завод Шкода розпочав випуск чотиривісних електровозів змінного струму серії S 499.0.