Литва зацікавлена в проєкті щодо приватної тяги на українській залізниці

Литовські компанії зацікавлені в експериментальному проєкті України щодо допуску приватних локомотивів до роботи окремими маршрутами на залізничних коліях загального користування. Про таке заявив посол країни Вальдемарас Сарапінас на зустрічі з міністром інфраструктури Владиславом Криклієм, повідомляє пресслужба МІУ.

На зустрічі сторони обговорили перспективи подальшого співробітництва між обома країнами за різними напрямами, зокрема, щодо залізничних та автомобільних перевезень. А також щодо розвитку проєкту курсування поїзда «Вікінг», який за 7 місяців цього року встиг перевезти територією України понад 7 тисяч контейнерів.

Також було обговорено роботу поїзда «4-х столиць», який з’єднує Київ, Мінськ, Вільнюс та Ригу.

Участь у заході також взяли: з українського боку – перший заступник мністра інфраструктури Дмитро Абрамович, заступниця міністра з питань євроінтеграції Наталія Форсюк і представники міністерства, з литовської сторони – міністр-радник Посольства Литовської Республіки в України Саулюс Лабутіс та комерційний аташе Посольства Сєргєюс Тіхоміровас.

Нагадаємо, наприкінці серпня став відомий  перший учасник експерименту – ТОВ “Українська локомотивобудівна компанія”. У межах проєкту компанія здійснюватиме курсування приватних локомотивів одразу на 9 визначених ділянках.