За 9 місяців Південна залізниця отримала 17 % від необхідного обсягу компенсації за пільгові перевезення пасажирів у приміському сполученні

За січень – вересень 2020 року регіональна філія «Південна залізниця» АТ «Укрзалізниця» у приміському сполученні перевезла 3,8 млн пасажирів пільгових категорій на загальну суму 44,8 млн грн. Місцеві органи виконавчої влади, що є замовниками перевезень за соціальними тарифами, відшкодували перевізникові 17% від суми наданих з початку року послуг.

Так, за 9 місяців з місцевих бюджетів надійшло 7,7 млн грн компенсації за пільгові пасажирські перевезення у приміському сполученні (у тому числі 465,7 тис. грн погашення заборгованості з компенсації минулого року).

Понад 50% відшкодовуються збитки у Кіровоградській (163,0 тис. грн), Луганській (10,2 тис. грн.) та Донецькій (3,3 тис. грн) областях. Третину суми, яка підлягає компенсації, отримано філією від місцевих органів влади Сумської (1906,4 тис. грн.), Полтавської (2116,4 тис. грн.) та Чернігівської (580,1 тис. грн.) областей.

З початку року по Харківській області перевезено 76 % від загальної кількості пасажирів пільгових категорій у цілому по магістралі на загальну суму 31069,9 тис. грн. Компенсація за перевезення пільгових категорій громадян, збитки від яких повинні відшкодовуватися місцевими органами влади Харківщини, склала 2907,7 тис. грн, тобто 9,4 %.

Регіональна філія «Південна залізниця» АТ «Укрзалізниця» вкотре закликає органи місцевої влади віднайти можливість компенсувати збитки за пільгові перевезення громадян.

Запорукою партнерських відносин, які гарантують стабільні пасажирські перевезення в приміському сполученні, повинні бути двосторонні договори між замовником пільгових перевезень та перевізником і сумлінне виконання сторонами своїх зобов’язань.