За дев’ять місяців 2020 року на «Південно-Західній залізниці» було травмовано 87 сторонніх осіб

За дев’ять місяців 2020 року в межах регіональної філії «Південно-Західна залізниця» АТ «Укрзалізниця» було травмовано 87 сторонніх осіб, з яких 54 – смертельно. Серед травмованих було 6 дітей, один з них загинув. За аналогічний період минулого року на магістралі постраждали 124 громадяни, зі смертельними наслідками – 88, неповнолітніх 5, відповідно 3 з них смертельно.
Найбільшу кількість випадків невиробничого травматизму протягом дев’яти місяців 2020 року було зафіксовано на станціях – 44 випадки та перегонах 42 випадки.
Основною причиною всіх нещасних випадків зі сторонніми особами на залізниці залишається особиста необережність постраждалих та нехтування Правилами поведінки громадян на залізничному транспорті України. Це зокрема, перехід через колії перед рухомим складом, що стрімко наближається, та в невстановлених місцях, ходіння по коліях, знаходження на краю пасажирської платформи під час прибуття чи слідування поїзда, ДТП та електротравми, отримані під час спроб зачепінгу або розкрадання залізничного майна, а також селфі на інфраструктурних об’єктах, у рухомому складі чи поблизу нього.
На станціях та вокзалах, з метою профілактики невиробничого травматизму по гучномовному зв’язку регулярно передаються оголошення щодо правил особистої безпеки пасажирів при користуванні залізничним транспортом та про безпеку переходу по коліях у встановлених місцях.
Пасажирам надається інформація про прибуття та відправлення пасажирських поїздів, проведення маневрових робіт біля пасажирських платформ, прослідування повз пасажирські платформи рухомого складу.
В електро-дизель поїздах по трансляційній радіомережі здійснюються регулярні нагадування основних положень «Правил безпеки громадян на залізничному транспорті».
Для попередження невиробничого травматизму зі сторонніми громадянами регіональна філія постійно звертає особливу увагу на забезпечення якісного утримання та достатнього освітлення пасажирських платформ, переїздів та пішохідних і службових переходів, покажчиків місць переходу, надійної роботи загороджувальних пристроїв, звукової та світлової сигналізації, своєчасного оповіщення пасажирів по мережі гучномовного інформування про прибуття та відправлення поїздів, про проведення маневрової роботи біля пасажирських платформ.
В приміщеннях вокзалів, касових павільйонів та на перонах вивішено додатково «Правила безпеки при знаходженні на залізничних коліях» та необхідні інформаційні плакати, банери.
Залізничники закликають пішоходів переходити колії лише в установлених місцях, користуючись пішохідними настилами, переїздами і переходами, в жодному разі не перелазити під вагонами, бо в будь-який момент поїзд може рушити, а також не залазити на вагони, оскільки це може призвести до ураження електричним струмом високої напруги.
Лише неухильне дотримання правил поведінки на залізничному транспорті дозволить зберегти життя і здоров’я громадян.