Укрзалізниця активно готує свої лікарні в Харкові для прийому хворих на ковід

АТ «Укрзалізниця» здійснює активну підготовку Харківських клінічних лікарень на залізничному транспорті до прийому хворих на СOVID-19. Наразі перепрофілюються відділення лікарень, палати оснащуються апаратами штучної вентиляції легень. Також провадиться активна співпраця із НСЗУ, низкою благодійних фондів, владою.

«Харківська лікарня №1 активно готується до прийому хворих на коронавірусну інфекцію. Наразі ми в оперативному режимі перепрофілюємо лікарню, бо наш медзаклад спеціалізується на серцево-судинних захворюваннях. Лікарня «зонується», щоб пацієнти не пересікалися між собою. Також завершуємо підготовку щодо відокремлення зон на трьох поверхах, де наразі є можливість кисневої підтримки хворих. Інші зони — на черзі до підготовки. — Віктор Лещенко, генеральний директор Харківської клінічної лікарні на залізничному транспорті №1. — Зауважу, що це серйозне випробування для нас, і тому я дуже вдячний нашим медикам, бо жоден з них не відмовився прийняти цей виклик».

Наразі у двох лікарнях сформовано медичні бригади для надання допомоги хворим на коронавірусну інфекцію. Зауважимо, що до цих груп для надання психологічної допомоги пацієнтам увійшли і психотерапевти.

«НСЗУ активно співпрацює із філією «Центр охорони здоров’я» АТ «Укрзалізниця» щодо облаштування відомчих лікарень у Харкові для лікування пацієнтів з коронавірусною інфекцією. Наразі йде укладання контракту з цими медичними закладами УЗ. Я зауважу, що керівництво профільної філії відповідально поставилося до завдання з боку держави. Ми разом вирішуємо всі нагальні питання. Але потрібно розуміти, що перепрофілювання лікарні, яка спеціалізується на серцево-судинних захворюваннях, під інфекційне відділення потребує часу. Я можу запевнити, що ми робимо важливі та оперативні кроки. Мета — уже найближчим часом залучити відомчі лікарні УЗ для надання допомоги пацієнтам з COVID-19 та цим самим зменшити навантаження на опорні лікарні Харкова, — каже директорка Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторія Мілютіна.

Також обласна державна адміністрація заявила про сприяння зі своєї сторони та наразі вже передала лікарні понад сорок компресорів.

Довідково
Харківські клінічні лікарні є допоміжними у питаннях протидії пандемії COVID-19 і не є опорними медичними закладами.