SCI Verkehr прогнозує обвал ринку тепловозів на 24%

Німецька консалтингова компанія SCI Verkehr очікує, що світовий ринок дизельних локомотивів упаде на 24%. Про це повідомляє railjournal.com.

Очікується, що темпи зростання на ринку дизельних локомотивів та двигунів з альтернативним приводом знизяться у період з 2020 до 2024 року.

SCI заявляє, що основні ринки, такі як Китай та Західна Європа, вже значно скоротили обсяги закупівлі нових тепловозів. Причиною є електрифікація колій у цих регіонах. Так, уже у 2019 році світовий ринок тепловозів був на надзвичайно низькому рівні — близько 2,75 млрд євро. Також падіння спостерігається у США, де зміна логістичних маршрутів дозволила зменшити потребу в локомотивах.

Однак, у SCI Verkehr заявляють, що все ще очікують значного збільшення ринку дизельних локомотивів OEM до 3,69 млрд євро у 2024 році.

Загалом, зазначають аналітики SCI Verkehr, у період з 2015 до 2019 року по всьому світу було виготовлено близько 8300 тепловозів. Лідером є Wabtec, яка після придбання GE Transportation у лютому 2019 року має частку на ринку 40%, за ним йде Трансмашхолдинг (14%) та Індійська Diesel Locomotive Works – 13%.

Нагадаємо, раніше у SCI Verkehr спрогнозували падіння світового виробництва вантажних вагонів. За інформацією німецьких аналітиків, спад почався ще наприкінці 2019 року, навіть без наслідків пандемії COVID-19.