Єврокомісія погодила німецьку програму розвитку залізничного вантажного транспорту на 500 млн євро

Європейська комісія затвердила програму уряду Німеччини щодо підтримки досліджень, розробок та інновацій у залізничному вантажному транспорті. Про це повідомляє pubaffairsbruxelles.eu.

Програма передбачає спрямування 500 мільйонів євро (щорічно 100 мільйонів євро) до кінця 2024 року. Підтримка матиме форму прямих грантів.

За цією схемою допомога надаватиметься двом типам проєктів, а саме: розробка та тестування інноваційних технологій за допомогою пілотних проєктів та цифрових моделей, а також безпосереднє впровадження на ринок інноваційних технологій.

Заявниками можуть бути компанії, наукові установи та асоціації. Перевагу отримуватимуть приватні залізничні компанії та стартапи.

За умовами програми уряд сплачує половину інвестиційних витрат, іншу половину – заявник. Ставки фінансування окремих проєктів можуть бути вищі або нижчі за 50%.

Метою програми є сприяння переходу від автомобільного до залізничного транспорту шляхом вдосконалення оцифрування та збільшення логістичних можливостей залізничного вантажного транспорту, а також зробити його більш конкурентоспроможним.

Єврокомісія ухвалила рішення, що ці заходи німецького уряду не порушують конкуренцію в ЄС.

Нагадаємо, раніше Єврокомісія погодила угоду щодо купівлі Bombardier компанією Alstom. Тепер після завершення юридично-бюрократичних процедур компанії сподіваються закрити повністю угоду в першій половині 2021 року.