На Львівщині відремонтували близько 150 колісних пар на новому колесотокарному верстаті

Уже близько 150 локомотивних колісних пар пройшли ремонт обсягом ТО-4 на новому й сучасному колесотокарному верстаті КЖ-20МФЗ. Про це повідомляє прес – служба Львівської залізниці у фейсбук. Верстат для локомотивного депо Львів-Захід регіональної філії виготовили на ПрАТ «Краматорський завод важкого верстатобудування». Наразі це єдиний верстат цієї моделі в мережі залізниць України, тож сьогодні розглядається питання використання його можливостей не лише для локомотивів Львівської залізниці, але й для тягового рухомого складу інших магістралей.

Утім, саме для Львівської залізниці експлуатація нового сучасного верстата є особливо актуальною, адже саме на її території локомотивам доводиться долати подвійне навантаження, ведучи вантажні поїзди вагою в кілька тисяч тонн через карпатські перевали”, – пояснили залізничники.

У локомотивному депо Львів-Захід експлуатуються й інші колесофрезерні верстати виробництва краматорського заводу. Проте виготовлялися вони ще на початку 90-х і значно поступаються новій моделі за точністю й продуктивністю роботи.

Таку перевагу забезпечує система числового програмного управління Siemens, що зводить до мінімуму участь людського фактору в процесі обточування колісних пар локомотивів. Крім того, завдяки новому верстату нема необхідності проводити додаткові підготовчі роботи, що потребували значно більше часу та зусиль”, – зазначили на Львівькій залізниці.

Таким чином, пояснили залізничники, цикл робіт для проведення ремонту в обсязі ТО-4, що передбачає обточування усіх восьми колісних пар локомотива, на новому верстаті триває утричі менше, ніж із його попередніми моделями. Ще одна важлива перевага нової розумної техніки – можливість діагностики колісних пар, а також фіксація їхніх параметрів до та після обточування, що фактично є електронним паспортом кожної колісної пари.