Укрзалізниця планує в цьому році досягти щодобового навантаження у мільйон тонн, — Володимир Жмак

Укрзалізниця планує перевозити 1 млн тонн вантажів щодобово вже у 2020 році. Про це повідомив голова правління АТ «Укрзалізниця» Володимир Жмак під час пресконференції в Києві.

За його словами, нове керівництво Укрзалізниці вже розробило план збільшення обсягів перевезення вантажів. Компанія вже майже досягла рівня минулого року.

«Останніми місяцями спостерігаємо пожвавлення ринку вантажних перевезень. Незважаючи на економічну кризу та обмеження, які виникли через розповсюдження ковіду, Укрзалізниця вже навантажила за добу 814 тис. тонн, що майже відповідає показникам 2019 року», — розповів Володимир Жмак.

За його словами, в першу чергу, цього вдалося досягти завдяки покращенню операційної діяльності компанії: «Ми ліквідували дефіцит локомотивів за рахунок подовження плечей обслуговування, удосконалення диспетчеризації та організацій маршрутних відправлень, насамперед у напрямку портів. Наразі немає жодної заявки, якої ми не задовільнили».

Також голова правління Укрзалізниці повідомив про рішення вже у цьому році збільшити інвестиції у ремонт рухомого складу. Зокрема, 500 млн грн буде додатково спрямовано на ремонт локомотивів та 350 млн грн — на капремонт і модернізацію вантажних вагонів.

Загалом Володимир Жмак передбачає зростання обсягів вантажів і за рахунок зміни Укрзалізницею парадигми обслуговування вантажовласників: «Ринок отримав сигнал, що ми можемо якісно та швидко перевозити вантажі залізницею, а нове керівництво компанії готове до конструктивного діалогу з удосконалення співпраці та тарифної політики».