У наступному році Укрзалізниця інвестує понад 26 млрд грн у інфраструктуру та рухомий склад, — Іраклі Езугбая

Укрзалізниця у 2021 році планує інвестувати в інфраструктуру, локомотиви, вантажні вагони та пасажирські перевезення понад 25 млрд грн, — повідомив директор з комерційної роботи і логістики компанії Іраклі Езугбая під час Міжнародного форуму інфраструктури і транспорту, організованого виданням Mintrans  в Києві.

За його словами, фінансовим планом передбачено, що основні кошти будуть спрямовані на ремонти та модернізацію колій, локомотивів, вантажних та пасажирських вагонів. Також передбачено придбати новий рухомий склад. Комплекс таких заходів дозволить підвищити ефективність компанії, зокрема, збільшити обсяг перевезень вантажів та пасажирів.

«Перед новим керівництвом компанії стоїть завдання упродовж наступного року вивести компанію на прибутковий рівень. Це залежить від того, наскільки ми зможемо забезпечувати безперебійне перевезення вантажів. Для цього вже сьогодні працюємо над вирішенням основних проблем — зношений парк локомотивів та вагонів, протерміновані ремонти інфраструктури. Саме тому важливо, щоб нам якомога швидше затвердили і фінансовий план, і всі передбачені у ньому дії», — зазначив представник Укрзалізниці.

Також нагальним для компанії є питання збільшення частки вагонів Укрзалізниці  на ринку вантажних перевезень. «Щоб бути конкурентними на ринку перевезень, ми повинні надавати клієнтам якісні послуги. Саме тому прийняте рішення інвестувати 7 млрд грн у оновлення парку вантажних вагонів, 4,1 млрд грн — у локомотивне господарство.», – поділився планами Іраклі Езугбая.

Наступними напрямками інвестицій 2021 року він назвав залізничну інфраструктуру, в оновлення якої планується направити 9,4 млрд грн, та пасажирські перевезення – 2,8 млрд грн відповідно.