В Азербайджані почалися випробування вантажних локомотивів Alstom

В Азербайджані компанія Alstom розпочала випробування вантажних локомотивів Prima T8 AZ8A на головній вантажній транзитної лінії, яка нещодавно була переведена з 3 кВ постійного струму на 25 кВ змінного струму. Про це повідомляє media.az.

Зазначимо, що азербайджанська залізниця замовила в Alstom 40 вантажних локомотивів Prima T8 AZ8A і 10 пасажирських локомотивів Prima M4 AZ4A. Prima T8 AZ8A створений на основі локомотивів KZ8A, що тепер перебувають в експлуатації в Казахстані.

Зауважується, що Prima T8 від Alstom – один з найпотужніших електровозів у світі. Ця модель являє двосекційний локомотив із навантаженням 25 тонн на вісь, здатен транспортувати до 9 000 тонн і рухатися зі швидкістю 120 км/год зі встановленою потужністю 8,8 МВт.

Локомотив призначений для роботи при температурі від -25 ° C до 50 ° C. За останні 20 років по всьому світу було продано понад 3 200 локомотивів Prima.

 

Нагадаємо,Єврокомісія дала “зелене світло” на купівлю Bombardier компанією Alstom. Остання має придбати 100% акцій Bombardier за 5,8 – 6,2 млрд євро. Водночас канадський пенсійний фонд CDPQ, який на цей час володіє 32,5% акцій Bombardier Transportation, викупить 18% Alstom. Це обійдеться CDPQ майже у 2 млрд євро.