На зупинці Вишняки (дільниця Київ—Фастів) зведуть експериментальну конструкцію для посадки та висадки пасажирів

Філія «Центр будівельно-монтажних робіт та експлуатації будівель і споруд» уже цього року планує розпочати будівництво нової експериментальної платформи на зупинному пункті Вишняки дільниці Київ—Фастів. Стару низьку конструкцію реконструюють і замінять на високу.

«Експериментальність платформи полягає в тому, що для її зведення потрібні нові залізобетонні конструкції, які до цього жодного разу не використовували в будівництві пасажирських платформ. Вони дуже схожі на звичайні стінові фундаменти, але мають у своїй формі певний елемент-з’єднання, що дає змогу проводити монтаж за принципом конструктора Lego», ― пояснив начальник відділу планування та організації будівництва філії «БМЕС» АТ «Укрзалізниця» Антон Колесник.

Нова платформа буде відрізнятися габаритами. Так, ширина становитиме 4 м, довжина ― 210 м (для зупинки восьми вагонів), а визначена висота 1,1 м над рівнем головки рейки дасть можливість заходити з платформи відразу до вагона. Окрім того, нова конструкція буде мати пандус для вільного доступу маломобільних груп населення та навіси з лавами для сидіння.

Будівництво планували закінчити ще цього року, однак на строках можуть позначитися і погодні умови, які безпосередньо впливають на технологічні процеси, і обмеження, пов’язані з карантинними заходами.