На шотландській залізниці до 2035 року планують відмовитися від дизельної тяги

Уряд Шотландії оголосив про плани щодо виведення з експлуатації поїздів на дизельному паливі до 2035 року. Про це повідомляє журнал «Железные дороги мира».

Як зазначається, рішення проблеми зміни клімату є ключовим елементом програми Protecting Scotland’s Future («Захист майбутнього Шотландії»), яка передбачає відповідні заходи на всіх видах транспорту. Згідно з документом, запланована послідовна електрифікація залізничної мережі Шотландії, а також введення в експлуатацію поїздів з живленням від тягових акумуляторних батарей і паливних елементів на водні.

«Програма також визначає напрями вкладення інвестицій в розмірі 4,85 млрд ф. ст. в 2020-2024 році, в тому числі в реконструкцію залізничної станції Глазго-Квін-стріт, будівництво нової станції Робройстон, а також в поліпшення на лінії Абердін – Інвернесс, включаючи нову станцію в місті Кінтор», – йдеться у повідомленні.

За законодавством Шотландії про зміну клімату загалом викиди в атмосферу у цій країні до 2050 року порівняно з 1990 роком повинні бути знижені на 80%. Однак згідно з новим законопроєктом цільовим показником стане скорочення викидів на 90%.