Укрзалізниця почала серійне виробництво гальмівних колодок, — Франтішек Буреш

АТ «Укрзалізниця» освоїло і розпочало серійне виробництво гальмівних колодок типу «ЧС» для електровозів. Випуск деталі налагоджений на потужностях ПрАТ «Дніпропетровський тепловозоремонтний завод» (ДТРЗ). Про це повідомив член правління Укрзалізниці Франтішек Буреш.

За його словами, серійне виробництво гальмівних колодок дозволить компанії поліпшити безпеку руху на залізниці, усунути проблеми із закупівлями деталей і, що найважливіше, зберегти робочі місця.

«Це величезний крок вперед у секторі ремонтних потужностей компанії. По-перше, це дозволить нам бути незалежними в питанні закупівлі комплектуючих, адже ДТРЗ зможе закрити річну потребу Укрзалізниці в гальмівних колодках даного типу. По-друге — покращить стан безпеки руху. І найважливіше — ми зможемо завантажити на 100 % ливарний цех заводу, а це збереження робочих місць та наших залізничних кадрів», — зазначив член правління Укрзалізниці.

Франтішек Буреш нагадав, що ДТРЗ щомісяця може виготовляти від 2 до 4 тис. гальмівних колодок, тоді як місячна потреба Укрзалізниці в колодках даного типу становить до 5 тис. одиниць.

Нагадаємо, що згідно зі стратегією розвитку Укрзалізниці на 2019–2023 роки, компанію буде розділено на чотири бізнес-вертикалі за напрямками: вантажні перевезення, пасажирські перевезення, інфраструктура, виробництво та ремонти.

Як раніше повідомляв голова правління АТ  «Укрзалізниця» Володимир Жмак, у 2021 році сума інвестицій в оновлення інфраструктури, локомотивів, вантажних вагонів та пасажирських перевезень сягне понад 25 млрд грн, з яких 4,1 млрд грн — у локомотивне господарство.