У Греції розпочинають проєктування лінії, яка увійде до складу мережі TEN-T

Національний оператор інфраструктури залізниць Греції Hellenic Railways Organisation (OSE) уклав контракт вартістю 2,16 млн євро з компанією Omega Consulting Engineers на попереднє проєктування залізниці довжиною 160 км Салоніки – Амфіполіс – Неа-Карвалі. Про це повідомляє журнал “Железные дороги мира”.

“Проєкт цієї лінії оцінюється у 250 млн євро і передбачає будівництво одноколійної ділянки довжиною 31,8 км (з можливістю укладання в перспективі другої колії), яка з’єднає вантажний порт Кавала з лінією Салоніки – Александруполіс у районі міста Ксанті. В основному траса ділянки пройде до Ксанті паралельно автомагістралі Egnatia Odos”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, проєкт включає будівництво низку тунелів і мостів загальною довжиною, відповідно 26 і 5,7 км, а також паралельної автомобільної траси протяжністю 155 км з різнорівневими розв’язками в місцях перетину із залізницею, проєктованої для руху з максимальною швидкістю 160-200 км/год.

Утворений таким чином залізничний коридор Салоніки – Амфіполіс – Кавала – Ксанті увійде до складу базової мережі транспортних коридорів Євросоюзу TEN-T.

Половина фінансування за проєктом забезпечується за програмою ЄС Connecting Europe Facility (CEF).