Індонезія і Японія підписали угоду за проєктом залізничної лінії Джакарта – Сурабая вартістю $4,3 млрд

Індонезійський уряд підписав з японським агентством міжнародного співробітництва (JICA) угоду за проєктом будівництва залізничної лінії протяжністю 720 км між найбільшими містами Індонезії – столицею країни Джакартою і Сурабаєю. Про це повідомляє журнал “Железные дороги мира”.

Як зазначається, японська сторона вже почала попереднє обстеження майбутньої траси. Вартість проєкту оцінюється в 60 трлн індонезійських рупій (4,3 млрд дол. США), основне джерело фінансування – японські кредити.

Повідомляється, що проєкт буде реалізований у два етапи. На першому, який планується завершити в 2024 році, здійснять будівництво залізниці від Джакарти до Семаранга, адміністративного центру провінції Центральна Ява. На другому етапі проведуть реконструкцію наявної залізничної колії від Семаранга до Сурабаю, що дозволить підвищити швидкість руху поїздів на цій ділянці майже вдвічі, до 160 км/год. Відповідно скоротиться і час у дорозі між Джакартою і Сурабаєм – з 9 до 5,5 год. Усі роботи по проєкту намічено виконати 2025 року.

Планується, що лінія буде споруджена в одноколійному виконанні з шириною колії 1067 мм. Це найбільшою мірою відповідає місцевим особливостям ґрунту і рельєфним характеристикам, властивим острову Ява.

“За прогнозами, після введення в експлуатацію лінії Джакарта – Сурабая 12,4% авіапасажирів рейсів між цими містами нададуть перевагу залізничному сполученню, аніж повітряному. У 2019 році пасажиропотік на повітряному транспорті тут склав 8 млн осіб”, – додають у журналі.