ЄС планує виділити 1,4 млрд євро на ключові транспортні проєкти в 2021-2027 роках

На підтримку в 2021 – 2027 рр. ключових транспортних проєктів в європейських країнах планується виділити 1,4 млрд євро за програмою з фонду Connecting Europe Facility (CEF). З відповідною ініціативою у жовтні виступила Європейська комісія, повідомляє журнал “Железные дороги мира”.

Як зазначається, інвестиції підуть передусім на будівництво відсутніх транспортних зв’язків в Європі, причому пріоритетом будуть користуватися види транспорту, що розвиваються.

“Ініціатива має на увазі два напрями вкладення інвестицій. Перше в розмірі 650 млн євро (надаються з Фонду згуртування Євросоюзу – Cohesion Fund) охоплює 15 країн – членів ЄС: Болгарію, Хорватію, Кіпр, Чехію, Естонію, Грецію, Угорщину, Латвію, Литву, Мальту, Польщу, Португалію, Румунію, Словаччину і Словенію. У тому числі 610 млн євро буде витрачено на проєкти в рамках коридорів базової транспортної мережі, включаючи залізничні й автомобільні дороги, внутрішні водні шляхи, морські та сухі порти. І ще 40 млн євро буде виділено з метою створення безпечної і захищеної інфраструктури для далеких поїздок”, – йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що ще один напрямок вкладення інвестицій обсягом 750 млн євро поширюється на всі країни – члени Євросоюзу, в тому числі 500 млн євро планується направити на проєкти, що реалізуються в рамках транспортних коридорів, 50 млн євро – на розгортання європейської системи управління рухом поїздів ETCS, 20 млн євро – на забезпечення безпечної та захищеної інфраструктури відпочинку на автомагістралях, ще 20 млн євро – на впровадження інтелектуальної системи транспортного обслуговування на автошляхах (Intelligent Transport Services For Road, ITS). Також 20 млн євро буде направлено на науково-дослідницьку програму European sky (SESAR) з модернізації системи організації повітряного руху, 110 млн євро піде на розвиток транспортних вузлів базової мережі, в тому числі у великих містах і в сфері мультимодальних перевезень пасажирів, і, нарешті , 30 млн євро передбачено витратити на створення варіантів морських сполучень.