Уряд Уельсу: проект транспортної стратегії до 2040 року

Уряд Уельсу оприлюднив проект транспортної стратегії (New Path) до 2040 р. основними цілями якої є скорочення шкідливих викидів на транспорті і нові пріоритетні напрямки розвитку, що стимулюють вкладення інвестицій в зелені технології.

Раніше, в жовтні 2020 р мережу ліній Core Valley в регіоні Кардіфф перейшла під управління уряду, за експлуатацію мережі відповідає транспортна адміністрація Уельсу Transport for Wales (TfW). 

В даний час в цілому на транспорт припадає лише 17% всіх парникових викидів в Уельсі. Проте уряд ставить нові завдання по їх зниженню в найближчі 5 років. 

У проекті стратегії зазначено, що вплив пандемії коронавіруса проявляється в зменшенні обсягів перевезень громадським транспортом і збільшенні числа працюючих вдома. Ця тенденція не ослабне і в подальшому. Раніше в уряді заявляли, що в довгостроковій перспективі до 30% всіх зайнятих будуть працювати вдома або дистанційно, і тільки з розвитком громадського транспорту число людей, що користуються особистим автотранспортом, може стати менше.

Основними завданнями, визначеними в проекті стратегії, є зняття різних бар’єрів, що перешкоджають зручному доступу пасажирів до громадського транспорту, інтеграція систем оплати проїзду та інформування пасажирів, перемикання вантажопотоку з автомобільного транспорту на залізничний, впровадження цифрових технологій та ін.

До пріоритетних напрямів, які планується реалізувати в найближчі 5 років, відносяться розвиток мережі метро для кращої інтеграції суспільних видів транспорту із залізничним і співпрацю з оператором інфраструктури залізниць Великобританії Network Rail (NR) з метою подальшої декарбонізації рейкового транспорту Уельсу.