Ефективна операційна діяльність дала змогу Укрзалізниці підвищити рівень доходів від залізничних вантажоперевезень Україною

Укрзалізниця за перші два місяці осені збільшила дохід від внутрішньодержавних перевезень вантажів, що займають найбільшу частку в обсягах перевезень — 50,8 %. Це стало можливим завдяки організованим маршрутним відправленням, підвищенню ефективності операційної діяльності компанії, вдосконаленню диспетчеризації, ліквідації дефіциту локомотивів за рахунок подовження плечей обслуговування.

Так, у вересні 2020 р. дохід компанії від внутрішніх вантажних залізничних перевезень зріс на 6 % порівняно з аналогічним періодом 2019 р. — до 2,1 млрд грн, а у жовтні — на 3,2 % до жовтня 2019 р. і становив 2,2 млрд грн.

Найбільшим ростом доходу за вказаний період відзначилися перевезення мінбудматеріалів, чорних металів, залізної руди та зернових вантажів. Крім того, позитивну динаміку доходу за вересень і жовтень поточного року показали транзитні вантажні залізничні перевезення, становивши 19,5 % та 5,9 % відповідно. У грошовому виразі дохід від транзитних перевезень становив у вересні 635,6 млн грн, у жовтні — 523 млн грн.