Нова Зеландія виділить 718 млн доларів на оновлення залізничного парку

Уряд Нової Зеландії виділив 718 мільйонів доларів США на підтримку залізниці під час пандемії коронавірусу. Про це повідомляє railjournal.com.

Проект фінансування включає наступні витрати:

– 257 млн доларів США буде спрямовано на закупівлю вантажних вагонів та локомотивів;

– 150 млн доларів США на розвиток колійної інфраструктури;

– 90 млн доларів США на Національний фонд наземного транспорту;

– 244 млн доларів США на портову інфраструктуру.

Оновлення рухомого складу передбачає закупівлю 40 нових локомотивів, які мають замінити наявні локомотиви, яким вже понад 40 років. Очікується, що перші локомотиви прибудуть до Нової Зеландії наприкінці 2022 року або на початку 2023 року.

Запропоновані зміни в законопроекті про наземний транспорт (залізничний транспорт) забезпечать довгострокову безпеку залізниці шляхом скерування в мережу інвестицій через Національний фонд наземного транспорту. 148 мільйонів доларів США будуть використані для підтримки фонду після прийняття законопроекту.

Фінансування інфраструктури буде направлено на ремонт колій, мостів, тунелів та систем сигналізації по всій країні, включаючи заміну рейок, шпал та водовідведення; роботи щодо зміцнення залізничної інфраструктури та запобігання прибережній ерозії; вдосконалення системи управління поїздами.

Щодо виділення коштів на портову інфраструктуру, то тут мається на увазі заміна трьох поромів Interislander, які перевозять 800 000 пасажирів, легкові та вантажні автомобілі, а також вантажні вагони. Нові пороми будуть майже на 40 метрів довші та на 5 метрів ширші за нинішні судна, призначені для задоволення очікуваного зростання вантажоперевезень і будуть поставлені у 2024 та 2025 роках відповідно.

Інвестування у фонд передбачає створення “фінансової подушки” наперед й ці кошти будуть спрямовані на розвиток залізниці у довгостроковій перспективі.

Нагадаємо, раніше польский оператор PKP Cargo отримав 200 млн євро кредиту від Європейского інвестиційного банку для модернізації рухомого складу.