Залізничні лікарні готові розпочати лікування хворих на COVID-19 у разі виділення коштів МОЗ

Голова правління АТ «Укрзалізниця» Володимир Жмак зустрівся з Міністром охорони здоров’я Максимом Степановим. Під час зустрічі йшлося про отримання додаткового фінансування в розмірі 82 млн грн для забезпечення залізничних лікарень медичним обладнанням і киснем, закупівлі апаратів ШВЛ, кисневих концентраторів та засобів індивідуального захисту. Кошти мають бути виділені Фондом боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками.

У разі виділення коштів для підготовки та укомплектування необхідним обладнанням, залізничні лікарні готові приймати хворих із коронавірусною хворобою. Зокрема, у Харківській клінічній лікарні на залізничному транспорті для цього планують передбачити два окремі приймальні відділення, щоб хворі на COVID та інші пацієнти не контактували між собою.

За словами генерального директора Харківської клінічної лікарні на залізничному транспорті №1 Віктора Лещенка, всі працівники лікарні готові працювати й виконувати свої безпосередні обов’язки — рятувати життя людей. Але наразі вкрай необхідне фінансування від НСЗУ.

«Потрібні кошти, щоб закупити обладнання та медикаменти, а також засоби індивідуального захисту для працівників. Наприклад, ми знайшли потужний кріогенний газифікатор, який може забезпечити подачу кисню до 70 точок одночасно. Але наразі ми не можемо його придбати для лікарні, оскільки обмежені фінансово», — зазначив Віктор Лещенко.

Нагадаємо, раніше Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендував Верховній Раді прийняти за основу і в цілому проєкт Постанови про своєчасне інформування громадян у разі посилення протиепідемічних заходів. Згідно з документом, пропонується залучити відомчі заклади охорони здоров’я до надання стаціонарної медичної допомоги пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19 в умовах дії карантинних заходів, встановлених Урядом.