На литовський ринок залізничних вантажних перевезень зайшов польський оператор PKP Cargo

Литовська Lietuvos Geležinkeliai уклала договір з польською PKP Cargo на використання загальнодоступної залізничної інфраструктури країни. Про це повідомляє пресслужба литовської залізниці.

Для компанії це перший міжнародний договір щодо надання дозволу використання залізниці країни для іноземних перевізників.

“Ця угода не лише сприятиме зростанню обсягів перевезення вантажів між стратегічними партнерами Литвою та Польщею, але також створить передумови для посилення конкуренції між перевізниками у Литві та забезпечить більш ефективне використання залізничної інфраструктури країни”, – заявив Кароліс Санковський, генеральний директор інфраструктури Lietuvos Geležinkeliai.

Минулого року Литва пройшла реформу залізничного сектору, завершивши реалізацію так званого четвертого залізничного пакету ЄС щодо єдиної європейської залізничної зони.

Відтак, з кінця минулого року компанія державна Lietuvos Geležinkeliai Infrastructure несе відповідальність за управління, утримання, розвиток та основні функції спільної залізничної інфраструктури країни — розподіл залізничної пропускної спроможності, формування та стягнення плати за користування залізницею.