Китай профінансує будівництво залізничної лінії Будапешт – Белград

Угорщина та Китай підписали кредитну угоду щодо фінансування будівництва залізничного сполучення між Будапештом та Белградом. Про це повідомляє агентство Reuters з посиланням на міністра фінансів Угорщини Міхая Варга.

Відомо, що позика передбачає фіксовану процентну ставку та варіант дострокового погашення, але самі умови не розголошуються. Відомо лише те, що близько 85% фінансування ляже на плечі Китаю як позика, а 15% профінансує Угорщина. Також відома вартість самих робіт, вона складає 2,1 млрд євро. Тобто, орієнтовно частка Китаю становить 1,785 млрд євро (без урахування відсотків).

Згідно з договором, роботи виконає угорсько-китайській консорціум CRE, до складу якого входить холдингова компанія Opus Global, яку пов’язують з прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном. Будівництво мають завершити до 2025 року. Мова йде про модернізацію 150 км залізниці від Будапешта до кордону з Сербією.

Після відкриття лінії Угорщина планує стати логістичним центром континенту, адже фактично лінія з’єднає Будапешт з грецьким портом Піреї — це стане найкоротшим коридором з Китаю до західної Європи. Загальна протяжність лінії складе 335 км.