Мобільні оператори протестували пілотний проєкт з покриття залізничної мережі зв’язком

Мобільний оператор “Vodafone Україна” протестував пілотний проєкт з покриття залізничної мережі зв’язком. Про це під час брифінгу розповіла генеральна директорка компанії Ольга Устинова.

За її словами, зараз компанія в тестовому режимі покрила зв’язком залізничну мережу від міжнародного аеропорту “Бориспіль” до Києва й прорахувала кейс із запуску повноцінного покриття всієї залізниці. У компанії вже підрахували – проєкт збитковий і потребує великих інвестицій, тож очікують, що з цього питання допоможе держава або інші інвестори. Зараз модель фінансування обговорюють із держрегулятором і Міністерством цифрової інформації.

“Ми шукаємо наразі модель, у який спосіб потрібно проінвестувати в залізницю. Не може навантаження тут бути лише на мобільних операторів” – заявила Устинова.

Своєю чергою віцепрем’єр-міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров зазначив, що це питання у фокусі очолюваного ним відомства.“

У нас завдання, щоб до середини грудня вже був чіткий план і щодо доріг, і щодо “Укрзалізниці”, – наголосив він.

Утім, Міністерство цифрової трансформації спільно з операторами мобільного зв’язку “Київстаром”, “Vodafone Україна” і lifecell у 2021 році планують зосередитися на покритті швидкісним мобільним інтернетом насамперед доріг.