Eurostar розраховує на таку ж фінансову допомогу, яку британський уряд надає авіаперевізникам

Компанія Eurostar звернулася до британського уряду за фінансовою підтримкою, аналогічної тій, що вже надається авіакомпаніям. Підставою для такого звернення стало падіння через коронавірус попиту на 95% на високошвидкісні міжнародні перевезення, що здійснюються цим оператором.

В даний час між Лондоном і Парижем, а також на маршруті Лондон – Брюссель – Амстердам курсує по одній парі поїздів Eurostar. Для порівняння, в допандемійний період щодня в повідомленні Лондон – Париж курсувало 25 потягів, по маршруту Лондон – Брюссель – 13, з яких 3 поїзди далі йшли до Амстердама.

У жовтні 2020 р. Eurostar ввела прямий поїзд Амстердам – Роттердам – Лондон. Однак в літній період було скасовано поїзд Лондон – Ліон – Авіньйон – Марсель, і його скасування поширюється і на 2021 р. В зимовий період 2020/2021 р. скасовується поїзд Лондон – Бур-Сен-Моріс (регіон Овернь-Рона-Альпи). В даний час поїзди Eurostar не зупиняються на станціях графства Кент в Південно-Східній Англії.

У Eurostar стверджують, що надання авіаперевізникам фінансової допомоги поставило компанію в явно невигідне становище по відношенню до її конкурентам на повітряному транспорті. Серед бенефіціарів, які отримали в червні допомогу з фонду Covid Corporate Financing Facility (CCFF) в розмірі 1,8 млрд ф. ст., виявилися такі авіаперевізники, як British Airways, Wizz Air, EasyJet і Ryanair.

В даний час уряд Великобританії надає допомогу операторам франшиз відповідно до укладених контрактів Emergency Recovery Management Agreements (ERMA), що обійдеться платникам податків в 900 млн ф. ст. у місяць. Ця підтримка дозволяє операторам пасажирських перевезень практично зберегти розміри руху при населеності поїздів близько 20%. Однак компанії Eurostar в списку цих операторів не виявилося.