Штрафи за “шумні” вантажні вагони в Німеччині відкладено на один рік

В Німеччині ще на рік відтерміновані штрафи за перевищення норми шуму вантажних вагонів. Про це повідомляє railfreight.com.

Заборона на гучні вантажні вагони у Німеччині мала почати діяти з 17 грудня поточного року. Однак через пандемію перехід до безшумних вагонів її старт відкладено. Проте на період подовження дозволу, вантажним поїздам, які не дотримуються норм, дозволено їхати настільки повільно, що вони були не голосніші за тихі вагони.

Загалом про плани щодо заборони у 2021 році “гучних” вагонів стало відомо з 2017 року. Саме тоді було оголошено про поступову відмову від використання класичних чавунних гальмівних колодок. Проте низька залізничних операторів вантажних перевезень із Центральної та Східної Європи не змогли забезпечити швидку модернізацію свого парку вагонів, навіть без врахування пандемії.

Так, за даними німецького міністерства, 98,6% з 183 000 вантажних вагонів у німецькій мережі зараз відповідають дозволеному рівню шуму. Стимули для зменшення шуму існують з 2012 року у вигляді заохочень (зменшення плати за доступ до колії). З 2021 року в Німеччині мали замінити заохочення на штрафи.