Укрзалізниця вдвічі збільшить капітальні вкладення у ремонт, модернізацію та будівництво

Укрзалізниця в 2021 р. планує виділити у 2 рази більше коштів порівняно з 2020 р. на оновлення, капітальний ремонт, модернізацію рухомого складу і будівництво інфраструктури. Такими є фінансові плани компанії на наступний рік.

Так, капітальні вкладення підприємства у 2021 р. мають становити 27,2 млрд грн, тоді як у 2020 р. ця сума сягне приблизно 9,7 млрд грн. Зауважимо, що 55 % цієї суми — власні кошти підприємства, 31 % — кошти інвесторів, ще 14 % планується отримати із державного бюджету.

Водночас Укрзалізниця розраховує на підтримку держави у реалізації цих планів. Адже інвестиції у відновлення інфраструктури мають бути комплексними та системними, аби у подальшому вони повернулися до держбюджету у вигляді прибутків.

Нагадаємо, керівництво Укрзалізниці озвучило план розвитку компанії, який допоможе  вже 2021 р. вивести її з кризи та забезпечити високий рівень прибутковості. Цей план передбачає насамперед зростання обсягів вантажних перевезень та масову модернізацію вагонів і локомотивів.