Швейцарський вантажний оператор SBB Cargo закуповує нову партію цифрових автосцепок

За результатами експлуатації з травня 2019 р перших 100 вантажних вагонів і 25 локомотивів з цифровими автозчепами системи Шарфенберг виробництва компанії Voith оператор SBB Cargo (дочірня компанія Федеральних залізниць Швейцарії) прийняв рішення повністю перевести на нову технологію рухомий склад, задіяний у внутрішніх мультимодальних повідомленнях. З червня 2021 р поїзда з вагонів і локомотивів з автозчепами курсуватимуть між 11 терміналами на території країни (зараз в  пілотному проекті розгортання автозчеплення задіяні тільки шість терміналів).

У зв’язку з цим SBB Cargo купує у компанії Voith нову партію з 206 автосцепок CargoFlex для вантажних вагонів і 16 гібридних зчіпних пристроїв для локомотивів. Поставки вже почалися.

Автосцепка CargoFlex адаптована під високі навантаження, характерні для вантажних перевезень, і має модульну конструкцію, що дозволяє наростити функціональні можливості, що дозволить в майбутньому, наприклад, не тільки автоматично зчіплювати, а й автоматично розчіплювати вагони. Вона відповідає вимогам Пам’ятки 530 МСЗ і не вимагає внесення змін в конструкцію вантажних вагонів.