UZ Cargo – єдиний прибутковий напрямок роботи Укрзалізниці

Єдиним прибутковим сегментом бізнесу Укрзалізниці наразі залишається напрямок вантажних перевезень UZ Cargo. Саме за рахунок прибутку, отриманого від вантажних перевезень, компанія фактично утримує в належному стані інфраструктуру, виплачує заробітну плату працівникам, субсидує збиткові пасажирські перевезення та сплачує податки до державного і місцевих бюджетів.

Так, за даними корпоративної управлінської звітності АТ «Укрзалізниця» за січень – жовтень 2020 року, доходи компанії від вантажних перевезень склали близько 53 млрд грн. Укрзалізниця отримала позитивний фінансовий результат від вантажних перевезень у сумі понад 9 млрд грн.

Тим часом у сегменті пасажирських перевезень за 10 місяців Укрзалізниця отримала негативний фінансовий результат. Так, збитки від пасажирських перевезень склали 10,9 млрд грн, доходи – 3,5 млрд грн.

Нагадаємо, Укрзалізниця не отримує жодних державних дотацій на пасажирські перевезення та впродовж багатьох років покриває збитки за кошти від вантажних.

Компанія докладає максимум зусиль для подальшого розвитку вантажного сегменту, вживає заходів для збільшення вантажообігу та частки власних вагонів під навантаженням. Серед них, зокрема поліпшення ефективності операційної діяльності, організація маршрутних відправлень, удосконалення диспетчеризації, ліквідація дефіциту локомотивів за рахунок подовження плечей обслуговування.

Як повідомлялося раніше, Укрзалізниця продовжує нарощувати  обсяги перевезення вантажів. Так, за 29 діб листопада 2020 року компанія на 7% збільшила обсяги перевезення вантажів у всіх сполученнях порівняно з відповідним періодом минулого року, зокрема у внутрішньому сполученні – на 21%.

За словами голови правління АТ «Укрзалізниця» Володимира Жмака, компанія планує щодобово навантажувати 1 млн тонн вантажів вже у 2020 році.