За 10 місяців Укрзалізниця сплатила місцевим бюджетам майже 3,1 млрд грн земельного податку та не отримала від них понад 186 млн грн компенсацій за соціальні перевезення

У січні – жовтні 2020 року Укрзалізниця сплатила до місцевих бюджетів 7,1 млрд грн податків, з яких близько 3,1 млрд грн склав земельний податок. Тим часом за цей період компанія отримала від місцевих органів влади лише 55,8 млн грн або 23% відшкодувань за надані послуги з перевезення громадян пільгових категорій у приміському сполученні.

В Укрзалізниці наголошують, що такий низький рівень компенсації місцевої влади за соціальні перевезення та водночас велике податкове навантаження суттєво обмежують можливості Укрзалізниці в поліпшенні сервісу в приміському секторі. Передусім, в оновленні критично застарілих електропоїздів. Влада на місцях хронічно не виконує своїх зобов’язань перед Укрзалізницею та не сплачує своєчасно й у повному обсязі відшкодування за перевезення залізницею у своїх регіонах громадян пільгових категорій.

Так, загалом за 10 місяців цього року місцеві органи влади заборгували Укрзалізниці понад 186,1 млн грн за перевезення у приміському сполученні пасажирів, які мають пільгу на проїзд. Серед найбільших боржників – Харківська область (32,8 млн грн), а також Київська (21,6 млн грн), Дніпропетровська (16,2 млн грн), Львівська (16,2 млн грн), Одеська (10,8 млн грн), Тернопільська (8,7 млн грн) та м. Київ (24,9 млн грн).

Укрзалізниця закликає місцеві органи влади як замовників пасажирських перевезень за соціальними тарифами, компенсувати компанії витрати за надані послуги.

Як повідомлялося раніше, Укрзалізниця наполягає на скасуванні або суттєвому зменшенні земельного податку, який сплачує місцевим бюджетам за землі, на яких розташовані об’єкти залізничної інфраструктури. Нагадаємо, у минулому році ці видатки склали близько 3,8 млрд грн. Очікується, що в 2020 році Укрзалізниця перерахує таку ж суму земельного податку. В компанії зауважують, що ці кошти доцільніше було б інвестувати в пасажирські перевезення.

Нагадаємо, з 1 січня 2019 року діють зміни до Податкового кодексу України та деяких інших нормативних актів (№ 2628-VIII), які, зокрема, позбавили Укрзалізницю пільги зі сплати земельного податку.