Реформа Укрзалізниці має бути прискорена та виконана з урахуванням європейських стандартів, – Франтішек Буреш

Реформування залізничної галузі України має бути прискорене та виконане з урахуванням національного законодавства та європейських стандартів. Таку думку висловив член правління АТ «Укрзалізниця» Франтішек Буреш у ефірі телеканалу «Україна 24».

«Україна та Укрзалізниця мають виконати дуже багато роботи. Саме тому ми, а також Кабінет міністрів, Верховна Рада України працюємо над реформою не тільки Укрзалізниці, але й усього транспортного ринку України», – додав він.

За словами Франтішека Буреша, залізничні перевезення в Україні мають бути повністю лібералізовані. Цьому, зі свого боку, посприяє прийняття Закону України «Про залізничний транспорт» (у новій редакції).

«Компанія має бути реформована так, щоб вона відповідала європейським стандартам. Ми до цього прагнемо й реформа продовжується», – додав він.

За словами члена правління Укрзалізниці, європейські стандарти кажуть про те, що на залізничному ринку має існувати незалежна інфраструктурна вертикаль під державним контролем, на якій, завдяки прозорим тарифам, повинні працювати перевізники будь-якої форми власності.

Такі прозорі, транспарентні правила, на його думку, дозволять поліпшити й демонополізувати ринок, що, зі свого боку, дозволить розвиватись приватним перевізникам та економіці країни.

Нагадаємо, що за словами голови правління АТ «Укрзалізниця» Володимира Жмака до кінця наступного року Укрзалізниця планує завершити перепідпопядкування структурних підрозділів та виділити чотири вертикалі майбутнього холдингу: вантажну, пасажирську, виробничу та інфраструктурну.