Чотири європейські залізниці уклали меморандум про співробітництво

Австрійська залізниця (ÖBB), Німецька залізниця (DB), Швейцарська залізниця (SBB) та Французька залізниця (SNCF) підписали угоду про більш тісне співробітництво з метою розвитку послуг нічних поїздів по всій Європі. Про це повідомляє railjournal.com.

Так, поїзди Цюрих – Амстердам та Цюрих – Барселона, що були раніше анонсовані ÖBB та SBB у вересні, а також сполучення Цюрих – Рим, відкриють у 2024 році. Загалом, у Швейцарській залізниці планують розширити кількість нічних поїздів з 10 до 25. На розширення практики нічних поїздів сподіваються й у Франції.

Зауважено, що нові послуги є першим кроком до відтворення мережі Trans Europe Express (TEE) – спадкоємець оригінальної мережі TEE, створеної французькими, німецькими, швейцарськими, голландськими, люксембурзькими та італійськими залізницями в 1954 році.

Нагадаємо, раніше Французький державний залізничний оператор SNCF заявив, що очікує закінчити рік зі втратами у п’ять мільярдів євро. Наразі SNCF намагається залучити близько 2,5 мільярдів євро від продажу дочірньої компанії Ermewa (лізинг вагонів). Також Перевізник планує скоротити 30% адміністративного персоналу.