Укрзалізниця створює сучасні центри управління рухом за європейськими стандартами

Укрзалізниця розпочала створення сучасних центрів управління рухом. Перший такий центр сьогодні запрацював у Харкові. Його робота побудована на основі кращих європейських практик.

 

Новостворений центр вже об’єднав функцію управління рухом Південної та Донецької залізниць. Зокрема, до регіонального центру управління рухом Південної залізниці переключено оперативно-технологічний зв’язок станцій та енергодиспетчерських дільниць Донецької залізниці.

«Відсьогодні фактично впроваджено повноцінне функціонування укрупненого регіонального центру управління рухом Південної залізниці». Протягом півроку плануємо також перевести на вказаний центр управління рухом Придніпровської залізниці», — повідомив директор Департаменту управління рухом АТ «Укрзалізниця» Олександр Ткаченко.

За його словами, укрупнення центрів управління рухом поїздів дозволить усунути дублювання функцій управління рухом між регіональними філіями.

«Крім того, за рахунок концентрації диспетчерського апарату декількох філій в одному регіональному центрі управління рухом буде підвищено оперативність та узгодження при плануванні поїзної роботи, швидкість приймання управлінських рішень та оперативність усунення системних недоліків», — додав Олександр Ткаченко.

Далі у планах, за словами керівника Департаменту управління рухом, є створення аналогічного центру в Києві, який об’єднає управління рухом на Південно-Західній, Львівській та Одеській залізниці.

Нагадаємо, як повідомляв голова правління АТ «Укрзалізниця» Володимир Жмак, до кінця наступного року компанія планує завершити перепідпорядкування структурних підрозділів та виділити чотири вертикалі майбутнього холдингу АТ «Укрзалізниця».