У ЄС планують подвоїти обсяги залізничних вантажоперевезень до 2050 року

Єврокомісія презентувала нову стратегію мобільності та план дій щодо  трансформації європейських перевезень. Про це повідомляє railfreight.com.

План дій спрямований на зменшення викидів вуглецю на 90% до 2050 року та створення розумної, конкурентоспроможної, стійкої та безпечної транспортної системи в Європі. Заходи стосуються всіх видів транспорту й спрямовані на декарбонізацію та цифрування їхньої діяльності.

Однак зауважено, що саме залізниця відіграє дещо важливішу роль як у пасажирському, так і у вантажному транспорті. Адже вона вже вважається “найзеленішим” типом перевезень. Серед цілей, пов’язаних із залізницею, можна виділити подвоєння швидкісного залізничного руху всією Європою до 2030 року, а також збільшення вдвічі обсягів залізничних вантажоперевезень до 2050 року.

До того ж увага буде спрямована на мережу коридорів TEN-T та перегляд її правил. Зокрема, норми TEN-T та залізничні вантажні коридори будуть об’єднані  в єдину систему „Європейських транспортних коридорів”.

Нагадаємо, раніше Австрійська залізниця (ÖBB), Німецька залізниця (DB), Швейцарська залізниця (SBB) та Французька залізниця (SNCF) підписали угоду про більш тісне співробітництво з метою розвитку послуг нічних поїздів по всій Європі.