Введена в експлуатацію залізниця Голмуд – Корлі

Залізнична магістраль протяжністю 1206 км, що з’єднує Синьцзян-Уйгурський автономний район (Синьцзян) на північному заході Китаю і провінцію Цинхай, відкрилася для руху поїздів 9 грудня 2020 р. 

Це один з ключових національних залізничних проектів і вже третя за рахунком лінія, що забезпечує сполучення між автономним районом Синьцзян і іншими регіонами країни. Залізниця Голмуд – Корлі пов’язує міські повіти Голмуд в провінції Цинхай і Корла в автономному районі Синьцзян і може використовуватися для пасажирських і вантажних перевезень. Так, перший вантажний потяг перевозив бензин і дизельне паливо.

Будівництво магістралі почалося в листопаді 2014 року і велося по двох ділянках. Ділянка Qinghai був введений в експлуатацію 30 червня 2020 р. Динамічні випробування на другій ділянці – Xinjiang завершилися в кінці листопада, його довжина становить понад 734 км.

Нова лінія скоротила час у дорозі між кінцевими станціями з нинішніх 26 до 12 год. Вона проходить через пустелі, плоскогір’я і гірські масиви, а також природні заповідники; перепад висот становить понад 2500 м. Щоб мінімізувати вплив на навколишнє середовище, споруджені спеціальні переходи для тварин.

Нова магістраль забезпечує вихід на залізницю Цинхай – Тибет довжиною 1956 км, найбільш високогірну в світі. Тепер залізнична мережа зв’язує автономний район Синьцзян, провінцію Цинхай і Тибетський автономний район, спрощуючи залізничне сполучення в західних регіонах Китаю і сприяючи їхньому економічному розвитку