Китай планує побудувати в трьох ключових регіонах 10 000 км нових ліній

Національна комісія з розвитку і реформ (NDRC) оприлюднила плани з будівництва в найближчі 5 років 10 тис. км міжміських і міських залізниць в трьох регіонах країни – Пекін-Тяньцзінь-Хебей, Дельта Янцзи і Район Великої затоки Гуандун-Гонконг-Макао. У перші 3 роки планують спорудити 6000 км нових ліній по вже підготовленими проектами міжміських і внутрішньоміських ліній. До 2025 р. мережу регіональних і міських залізниць звяже агломерації поїздками тривалістю 1 – 2 год, а всередині агломерацій з’явиться мережа приміських маршрутів з тривалістю поїздок до 1 ч.

В регіоні Пекін-Тяньцзінь-Хебей проживає близько 120 млн чол. Регіон Дельта Янцзи включає такі міста, як Шанхай, Хефей, Нанкін, Ханчжоу і Нінбо з населенням більш ніж 125 млн чол. Район Великого затоки Гуандун-Гонконг-Макао на півдні країни об’єднує території в дельті річки Перлової і дев’ять великих міст, включаючи Шеньчжень, Дунгуань, Гуанчжоу, Фошань, Чжуншань і Чжаоцин. У цьому південному регіоні проживає 72 млн чол.

У рішенні NDRC наголошується на необхідності розробки стандартів будівництва сучасних міжміських залізниць, посилення контролю на етапах планування, проектування та будівництва міських ліній з урахуванням планів розвитку міст. Для цього важливо поглибити координацію діяльності корпорації China Railway і місцевої влади.