Кенія через 20 з гаком років відновлює пасажирські перевезення на лінії Найробі – Наньюкі

Державна залізнична корпорація Kenya Railways (KRC) з 11 грудня 2020 відновила комерційні пасажирські перевезення на лінії метрової колії Найробі – Наньюкі протяжністю 177,2 км.

На початку планується здійснювати по одному рейсу на тиждень в обидва кінці з подальшим збільшенням частоти руху в міру збільшення попиту на перевезення. З Найробі в Наньюкі поїзд відправляється по п’ятницях, а в зворотному напрямку – по неділях. За один рейс може бути перевезено до 1600 пасажирів.

Поїздка з одного кінця в інший займає близько 6 год. Причому в обох напрямках поїзд відправляється о 08:00, а прибуває о 14:00. Мінімальна вартість квитка на поїздку між кінцевими станціями складає 200 кенійських шилінгів (1,79 дол. США), між проміжними зупинками – від 50 до 100 шилінгів.

Початку запуску руху передували випробування, які розпочалися 7-липня 2020 року між станціями Тіка, що в 42 км на північний схід від Найробі, і Наньюкі. Вантажні перевезення були відновлені ще раніше, ніж пасажирські, – в серпні 2020 р. По лінії в основному перевозяться нафтові вантажі, добрива та сільгосппродукція. Далі вантажі перевантажують на лінію нормальної колії і відправляють в порт Момбаса.

Роботи по реконструкції магістралі проводилися протягом 6 місяців з розбивкою на три етапи: Тіка – Марагуа (47,6 км), Марагуа – Каратіна (54,2 км) і Каратіна – Наньюкі (75,4 км). Їх вартість склала 3 млрд шилінгів. KRC профінансувала 1,2 млрд шилінгів, а решта 1,8 млрд взяла на себе державна корпорація Kenya Pipeline.

Роботи включали очистку смуги відведення по всьому коридору, а збройні сили взяли на себе усунення несанкціонованої забудови. Була проведена модернізація інфраструктури і рухомого складу, оформлена оренда локомотивів, а також побудовані під’їзну колію до паливного складу компанії Vivo Energy в місті Наньюкі і нова станція в місті Чака.

Введення в експлуатацію цієї лінії призведе до поліпшення транспортної доступності і економічному зростанню на прилеглих територіях, в тому числі додасть імпульс розвитку туризму