Залізниці Чехії нарощують парк електропоїздів виробництва Škoda

Залізниці Чехії ČD нарощують парк регіональних поїздів за рахунок придбання 48 двосистемних (3 кВ постійного струму і 25 кВ змінного струму частотою 50 Гц) поїздів RegioPanter, які виготовить консорціум компаній Škoda Transportation і Škoda Vagonka.

В рамках договору від березня 2019 року на загальну суму 6 млрд чеських крон (228 млн євро) про придбання 50 електропоїздів ČD замовили 19 двовагонних поїздів зі 140 місцями для сидіння кожен (замовлення на 31 поїзд оформлений раніше). Крім того, 29 тривагонних поїздів з 240 місцями будуть поставлені в рамках договору на 60 електропоїздів та загальну суму 9,6 млрд чеських крон, підписаного в листопаді 2020 р. Планується, що двовагонні поїзда введуть в експлуатацію в 2023 – 2024 рр. в регіонах Оломоуц, Моравськосилезький край, Південночеський край. Поставка тривагонних складів планується на початок 2023 р. Раніше компанія Škoda стала постачальником 36 поїздів RegioPanter для регіону Південна Моравія.

Низькопідлогові електропоїзди RegioPanter, розраховані на рух зі швидкістю 160 км/год, будуть оснащені європейською системою управління рухом поїздів ETCS, системами кондиціонування повітря і відеоспостереження, розетками 230 В і USB, Wi-Fi, а також аудіовізуальною системою інформування пасажирів з відповідними написами на мові Брайля. У салоні поїзда передбачені простору для розміщення інвалідних крісел, дитячих колясок, велосипедів і великогабаритного багажу.

Портфель експортних поставок електропоїздів RegioPanter компанії Škoda включає 13 двовагонних і 12 чотирьохвагонних поїздів словацькому залізничному операторові ZSSK, 32 чотирьохвагонних поїзда  – латвійському операторові пасажирських перевезень Pasažieru Vilciens і  6 Тривагонні складів (з опцією ще на 10 од.) – естонському державному оператору приміських перевезень Elron.