Консорціум Bombardier і Alstom поставить ще 204 двоповерхових вагона для Бельгії

Національне товариство залізниць Бельгії (SNCB) реалізувало опцію на постачання 204 додаткових двоповерхових вагонів серії M7 на суму 445 млн євро відповідно до рамкового договору вартістю 3,3 млрд євро, укладеним з консорціумом у складі компаній Bombardier Transportation і Alstom в грудні 2015 р. Перше замовлення, оформлене відповідно до цього договору, передбачало проектування і будівництво 445 вагонів, в даний час ведеться їх поставка, до кінця 2020 р. повинні бути введені в експлуатацію 40 од. 

У нових вагонах передбачено багатофункціональний простір для пасажирів на інвалідних кріслах, дитячих складних колясок і велосипедів. Туалети розраховані на відвідування маломобільними громадянами. Вагони оснащені удосконаленою системою інформування пасажирів.

Згідно з новою політиці доступності, представленої SNCB у вересні 2020 р. всі залізничні платформи повинні мати висоту 76 см. Зараз на мережі налічується 78 станцій з платформами такої висоти, їх число буде збільшено до 150 до 2025 р. Нові вагони, оснащені висувною підніжкою, дозволять пасажирам з обмеженою мобільністю самостійно і безпечно здійснювати посадку з платформ висотою 76 см.

Вагони серії M7 можуть працювати в складі як електропоїздів як причіпних, так і поїздів з локомотивною тягою, в тому числі включають вагони серії M6. Потяги з вагонів серії M7, розраховані на рух зі швидкістю до 200 км/год, сертифіковані для роботи на залізницях Бельгії, також вони будуть експлуатуватися в міжнародних сполученнях з Нідерландами і Люксембургом.