Компанія Bombardier поставить 33 двоповерхових поїзди для регіону О-де-Франс

Національне товариство залізниць Франції (SNCF) замовило компанії Bombardier ще 33 двоповерхових електропотяги OMNEO / Regio 2N вартістю 565 млн євро для використання в повідомленнях між Парижем і містами регіону О-де-Франс. Збірку рухомого складу планується здійснювати на заводі Bombardier в комуні Креспо цього регіону, нові комфортабельні потяги будуть поставлятися партіями з 2024 по 2025 р

У п’ятивагонних поїздах довжиною 135 м є 620 місць для сидіння і можливість перевозити 12 велосипедів. Вагони оснащені системою інформування пасажирів, пристроями кондиціонування і підлогою з підігрівом. Можлива експлуатація зчепу з двох поїздів загальною місткістю 1240 чол.

Нові поїзди, оснащені європейською системою управління рухом ETCS, курсуватимуть по інтенсивно використовуючих лініях, пов’язуючи столицю з містами Ам’єн і Сен-Кантен, а також з історичною областю Пікардія. Крім того, їх планується задіяти на лінії Пікардія – Руассі, відкриття якої заплановане на 2025 р. 

Замовлення оформлене за рамковим контрактом, укладеним SNCF і Bombardier в 2010 р, який передбачає будівництво 860 електропоїздів сімейства OMNEO для французьких регіонів (на сьогоднішній день замовлено 491 поїзд цього сімейства).

В даний час Bombardier виконує складання 19 поїздів OMNEO Premium для регіону О-де-Франс, замовлених SNCF в рамках того ж контракту в  листопаді 2018 г . Поставка буде здійснюватися в період з 2022 з 2023 г. Також в травні-червні 2020 р були оформлені два замовлення на 27 електропоїздів OMNEO Premium для регіону Нормандія.