PKP Intercity уклала новий контракт на модернізацію пасажирських вагонів

Польська компанія – оператор міжміських повідомлень PKP Intercity уклала контракт вартістю понад 540 млн злотих (приблизно 146 млн дол. США) з консорціумом, до якого увійшли учасники групи PESA – компанії PESA Bydgoszcz і ZNTK Mińsk Mazowiecki. Контракт передбачає модернізацію 125 пасажирських вагонів серій 111A і 141A, а також проведення в подальшому їх періодичних технічних оглядів і обслуговування. Передбачається, що перший вагон буде готовий через 300 днів після підписання контракту, а повністю завершити виконання замовлення планується протягом 30 міс.

Програма робіт передбачає демонтаж внутрішніх перегородок в вагонах, оснащення салонів пристроями кондиціонування, установку більш комфортабельних сидінь і нових полиць для ручної поклажі. Вагони обладнають електророзетками, USB-портами, туалетами замкнутого типу, вдосконаленими системами інформування пасажирів. Для пасажирів з вадами зору будуть встановлені інформаційні вказівники з використанням шрифту Брайля.

Контракт укладено в рамках інвестиційної програми PKP загальною вартістю 7 млрд злотих, згідно з якою запланована модернізація 80% парку пасажирських вагонів до 2023 р. 94% вагонів будуть оснащені системами кондиціонування повітря, в 77% вагонів пасажири отримають можливість доступу в Інтернет через Wi-Fi. До теперішнього часу в програму вже інвестовано 5 млрд злотих.

У листопаді 2020 році консорціум завершив виконання контракту на суму 469 млн злотих на модернізацію пасажирських вагонів серії 111A, який був укладений в квітні 2018 року, а також контракт вартістю 41 млн злотих на ремонт 10 вагонів, підписаного в 2019 р. Триває робота по ще декількох замовленнях, в тому числі за отриманим в червні 2019 р. замовленням вартістю 275 млн злотих на проведення ремонту 14 електропоїздів ED74, замовлення вартістю 211 млн злотих на ремонт 83 вагонів другого класу, оформленому в квітні 2018 року з опцією на 42 вагона, і замовлення вартістю 248 млн злотих на проведення модернізації 60 вагонів першого і другого класу.

Реалізовані PKP Intercity заходи щодо оновлення парку фінансуються за участю програми Європейської комісії, в рамках якої надані кошти на модернізацію 225 вагонів