Випробування демонстраційного зразка надлегкого безпілотного вагона Taxirail намічені на 2021 рік

Французький стартап Exid Concept & Développement розробив концепцію легкого безпілотного рейкового транспортного засобу Taxirail, яке представляє собою вагон довжиною 6 м з 16 місцями для сидіння та загальною місткістю до 40 чол. при власній масі менше 8 т. Вагон розрахований на рух зі швидкістю 90 – 110 км / ч з запасом автономного ходу до 600 км. Можлива експлуатація по системі багатьох одиниць. Харчування тягових двигунів буде здійснюватися від акумуляторних батарей або гібридно, включаючи використання водневих паливних елементів і біопалива. Комфорт і безпеку руху забезпечуються завдяки застосуванню в конструкції вагона колісних пар, радіально які направляються в кривих, і системи активного підвішування, що також забезпечить скорочення витрат на поточне утримання верхньої будови колії. Taxirail буде працювати повністю автономно з рівнем автоматизації GoA4, але постійно контролюватися центром управління. Робота над проектом здійснюється у співпраці з авторами системи автоведения для автомобіля Renault Zoe. Для живлення систем освітлення, мультимедіа, Wi-Fi, опалення та кондиціонування повітря буде використовуватися сонячна енергія. 

Такі вагони планується застосовувати на малодіяльних залізничних лініях протяжністю 20 – 50 км у віддалених сільських районах. У Франції перший маршрут планується запустити в 2023 році після проведення тендерів на обслуговування регіональних ліній. Компанія Exid Concept & Développement веде переговори з усіма регіонами країни, включаючи Бретань, де вона базується. Крім французьких регіонів, потенційні полігони визначені в Швейцарії і канадської провінції Квебек. Випробування демонстраційного зразка Taxirail намічені на кінець 2021 р. 

Концепція Taxirail багато в чому відрізняється від аналогічного проекту VLR, розробленого в науковому центрі WMG Університету Уоріка в британському місті Ковентрі.