Будівництво залізниці між Пакистаном і Узбекистаном через Афганістан оцінюється в 4,8 млрд доларів США

Офіційні представники Пакистану і Узбекистану напередодні нового, 2021 року в Ісламабаді обговорили можливості реалізації проекту Trans Afghan Rail, що передбачає встановлення залізничного сполучення між країнами через Афганістан. Надалі в проект можуть бути залучені і інші країни Центральної Азії, такі як Таджикистан і Туркменістан.

В ході зустрічі Пакистан приєднався до підписаного Узбекистаном і Афганістаном спільному зверненню до голів ряду міжнародних фінансових інститутів з приводу підтримки проекту, вартість якого оцінюється на даний момент в 4,8 млрд дол. США.

Проект має величезне значення для економічного розвитку трьох країн і буде сприяти подальшому зміцненню регіональних зв’язків. Зокрема, Пакистан готовий надати для центральноазіатських країн можливість виходу в Індійський океан через свої морські порти. Проект Trans Afghan Rail передбачає будівництво залізниці протяжністю 573 км від Пешавара до Кабула і далі через Мазарі-Шариф в Узбекистан. Цей найбільш короткий і економічно привабливий для вантажних перевезень маршрут включатиме 27 станцій. Передбачається також будівництво 912 штучних споруд і 7 тунелів.