У 2021 році на розвиток залізничної інфраструктури в восьми регіонах Австрії виділять 2,13 млрд євро

Федеральні залізниці Австрії (ÖBB) в 2021 р. планують інвестувати в розвиток залізничної інфраструктури федеральних земель Верхня і Нижня Австрія, Бургенланд, Форарльберг, Карінтія, Штірія, Відень і Зальцбург 2,13 млрд євро. Обсяг фінансування закладено в плані комплексного розвитку залізниць на 2021 – 2026 рр., Схваленому Кабінетом міністрів Австрії в жовтні 2020 року і оціненого в 17,5 млрд євро. Таким чином, на ці цілі планується виділяти щорічно протягом майбутніх 6 років близько 3 млрд євро.

У Верхній Австрії на розвиток залізничної мережі загальною протяжністю 878 км передбачається направити 265 млн євро. Кошти в основному підуть на збільшення числа шляхів до чотирьох на ряді ділянок залізниці Western. Роботи вже почалися в 2019 року на ділянці Лінц – Вельс. На ділянці Мархтренк – Вельс до них приступлять влітку 2021 р. 

ÖBB виконають оцінку екологічного впливу на навколишнє середовище аналогічних робіт на ділянці між станціями Лінц-Клайнмюнхен і Лінц-Центральний. Ця ділянка входить до складу майбутньої рейко лінії Відень – Лінц. В стадії затвердження і план будівництва ділянки Кестендорф – Зальцбург. Також ÖBB збираються реалізувати програму модернізації сортувальних станцій в Лінці і Вельсі. Крім того, в 2021 р. буде проведена реконструкція станцій Бад-Гойзерн, Штайрег, Лунгіц і ряду інших. 

Інвестиції в східних федеральних землях Відень, Нижня Австрія та Бургенланд, на які припадає дві третини всього обсягу залізничних пасажирських перевезень країни, складуть 700 млн євро. У тому числі буде виконана модернізація таких станцій, як Мацлайнсдорфер-Плац, Грілльгассе, Штреберсдорф, а також вокзалів Франца-Йосипа і Північного у Відні.

Частина коштів виділяється на створення двоколійного електрифікованої коридору між Віднем і столицею Словаччини Братиславою. Роботи тут планується почати навесні 2021 р. 

ÖBB також збираються побудувати в Санкт-Пельтені навчальний залізничний центр, який планується відкрити в квітні 2022 р. 

У розвиток залізничної інфраструктури земель Форарльберг, Каринтія, Штирія і Зальцбург передбачено виділити відповідно 66 млн, 408 млн, 530 млн і 160 млн євро. 

Частина коштів спрямують на поточне обслуговування залізничної інфраструктури у всіх регіонах, а також на модернізацію переїздів, реконструкцію платформ та інших об’єктів.