У Китаї схвалено будівництво ще однієї ВСМ і почалася дослідна експлуатація двох високошвидкісних ділянок

Національна комісія з розвитку і реформ Китаю схвалила плани будівництва нової високошвидкісної лінії, яка зв’яже в напрямку схід – захід новий район Сюн’ань (міський округ Баодін, провінція Хебей) з містом Сіньчжоу (провінція Шаньсі). Вартість будівництва оцінюється в 57,24 млрд юанів (8,86 млрд дол. США).

Лінія протяжністю 342 км буде включати 12 станцій і розрахована на швидкість 350 км / год. Щорічний пасажиропотік в кожному напрямку складе 34 млн чол. ВСМ обладнають системою управління рухом поїздів по радіоканалу CTCS-3. В основному траса пройде по поверхні землі з максимальним ухилом 20 %, за винятком тунелю в новому районі Сюн’ань.

Будівельні роботи протягом 4,5 року виконає компанія Xiongan High-speed Railway.

Проект частково, в обсязі 12,25 млрд юанів, буде профінансований корпорацією China Railways при додатковій участі регіональних і місцевих властей, в тому числі внесок з боку провінції Шаньсі складе 5,81 млрд юанів, провінції Хебей – 5,24 млрд юанів. Відсутні кошти будуть залучені за рахунок кредитів китайських банків.

Крім того, почалася дослідна експлуатація двох ВСМ: 8 cічня 2021 р. – лінії Сюйчжоу – Ляньюньган протяжністю 180 км в провінції Цзянсу і 7 січня – лінії Пекін – Ченде довжиною 192 км. Відкриття для комерційної експлуатації залізниці Сюйчжоу – Ляньюньган, розрахованої на швидкість 350 км / год, заплановано на початок лютого 2021 року, а її будівництво почалося в липні 2017 р. З введенням в експлуатацію час у дорозі між кінцевими пунктами скоротиться з двох до однїєї години, а також буде забезпечено безперервне високошвидкісне сполучення в коридорі протяжністю приблизно 3500 км між провінцією Цзянсу і міським округом Урумчі в Синьцзян-Уйгурському автономному окрузі КНР.

Лінія Пекін – Ченде входить до складу ВСМ Пекін -Харбін протяжністю 1700 км і також розрахована на швидкість 350 км / ч. З її введенням в комерційну експлуатацію час у дорозі між китайською столицею і Харбіном в північно-східній провінції Хейлунцзян скоротиться з 7 год 45 хв до приблизно 5 год