Єгипет підписав з Siemens угоду про будівництво мережі ВСМ

Єгипетське національне відомство по тунелях, підзвітна міністерству транспорту країни, підписало з компанією Siemens Mobility угоду про наміри, який передбачає розробку концепції, будівництво і введення в експлуатацію мережі високошвидкісних ліній загальною протяжністю 1000 км. У церемонії брали участь прем’єр-міністр Мустафа Мадбулі (Mostafa Madbouly) і міністр транспорту Єгипту Камель Аль-Вазір (Kamel Al Wazir). Відповідно до угоди в створенні цієї мережі будуть брати участь місцеві компанії – Orascom Construction і підприємства, що входять до групи The Arab Contractors (Osman Ahmed Osman & Co.). Крім того, угода передбачає постачання компанією Siemens Mobility високошвидкісних і регіональних поїздів, а також локомотивів, виконання робіт по системній інтеграції,

Перший проект вартістю близько 3 млрд дол. США передбачає будівництво ВСМ довжиною 460 км. Ця лінія з’єднає міста Ель-Аламейн на середземноморському узбережжі Єгипту і Айн Сохна на узбережжі Суецької затоки Червоного моря. У вересні 2020 р. переможцем тендеру на будівництво цієї залізниці був оголошений єгипетсько-китайський консорціум, причому називалися інші параметри проекту – протяжність траси 543 км і вартість будівництва – 9 млрд дол. США. Siemens Mobility також брала участь в цьому тендері.

У грудні 2020 р. єгипетська преса повідомляла про переговори прем’єр-міністра Єгипту Мустафи Мадбулі з топ-менеджерами Siemens, в ході яких обговорювалася участь Siemens в ключових транспортних проектах країни. Siemens поставляє залізничну техніку в Єгипет з 1960-х років.