Через COVID-19 згорнуть проект будівництва високошвидкісної лінії між Куала-Лумпуром і Сінгапуром

Уряду Малайзії та Сінгапуру оголосили про відмову від реалізації проекту будівництва високошвидкісної залізниці Куала-Лумпур – Сінгапур. Спочатку будівництво лінії протяжністю 350 км планувалося завершити в 2026 р. проте у вересні 2018 року проект був припинений, коли новий на той момент уряд Малайзії запросив відстрочку на 2 роки для коригування кошторису і скорочення витрат. Зокрема, пропонувалося змінити обсяг робіт за проектом, включаючи вибір траси і станцій.

У червні 2020 року глави обох держав після пропозиції малайзійської сторони переглянути параметри проекту в зв’язку з впливом пандемії COVID-19 на економіку країни погодилися продовжити призупинення до кінця 2020 р. Проходили до кінця року переговори не привели до взаємоприйнятного результату, і проект довелося згорнути.

У спільній заяві обидві сторони підтвердили свої зобов’язання щодо розірвання угоди про створення ВСМ. При цьому Міністерство транспорту Сінгапуру очікує, що уряд Малайзії компенсує вже понесені витрати, хоча точна сума компенсації не називається.