В Афганістані відкрили прикордонну з Туркменістаном ділянку залізниці, що входить в міжнародний коридор

Ділянка довжиною 24 км колії 1520 мм між станцією Акіна на кордоні Афганістану з Туркменістаном і афганським містом Андхой введений в експлуатацію 14 січня 2021 р. З станції Акіна в Андхой відправився поїзд, що складається з 20 вантажних вагонів і цистерн з експортною продукцією для Туркменістану. В урочистій церемонії за допомогою телемосту взяли участь президент Афганістану Ашраф Гані і президент Туркменістану Гурбангули Бердимухамедов. 

Ділянка, яка також включає під’їзну колію довжиною 6 км в Андхой, є продовженням лінії протяжністю 88 км від туркменського міста Керки до прикордонного переходу між Туркменією і Афганістаном Імамназар – Акіна, будівництво якої було завершено в жовтні 2016 р. 

Будівництво ділянки Акіна – Андхой послідувало після підписання 21 лютого 2019 р. протоколу про наміри між урядами Афганістану і Туркменістану, а також укладення у вересні того ж року міждержавної угоди. 

Проектування, будівництво, фінансування і контроль за ходом проведення робіт здійснювалися туркменською стороною. 

Поряд із залізничною ділянкою також 14 січня 2021 р. було введено в дію міжнародну волоконно-оптичну систему зв’язку і лінію електропередачі від туркменського міста Керки до афганського Шибарган. Президент Туркменістану анонсував плани по будівництву лінії протяжністю 173 км між прикордонним містом Тургунді в афганській провінції Герат і однойменною столицею цієї провінції.  

Ще одним важливим проектом, який реалізується в Афганістані, є створення залізниці довжиною 193 км, що з’єднує іранське місто Хаф з афганською провінцією Герат. Третя за рахунком її ділянка була здана в грудні 2020 р. а зараз ведеться будівництво останньої, четвертої ділянки до індустріального парку в околицях Герата.