У Грецію прибув перший модернізований швидкісний поїзд

Перший електропоїзд серії ETR 470 Pendolino, обладнаний системою нахилу кузовів вагонів в кривих і розрахований на швидкість руху до 200 км / год, прибув до Греції з Італії, де він піддався коригуючого ремонту і модернізації на заводі компанії Alstom в Савильяно. На поїзді встановили тягове обладнання для роботи від мережі змінного струму напругою 25 кВ і частотою 50 Гц, а також європейську систему управління рухом поїздів ETCS рівня 1. У ході модернізації поїзд оснастили також новою системою інформування пасажирів і мережею Wi-Fi.

У 2020 р. TrainOSE – оператор пасажирських перевезень на залізницях Греції підписав з Alstom два контракти, які передбачають модернізацію п’яти таких поїздів і депо для їх обслуговування в місті Салоніки. Потяги курсуватимуть по першому в країні швидкісному маршруту Афіни – Салоніки.

Двосистемні поїзда серії ETR 470 були побудовані компанією Fiat Ferroviaria (нині входить до складу Alstom) в 1990-х роках і використовувалися для міжнародних перевезень між Італією і Швейцарією. Після того як в 2017 р. залізниці Італії (FS Group) придбали оператора TrainOSE, було вирішено задіяти ці поїзди в Греції, де попередньо в 2018 р. були проведені випробування близького по конструкції поїзда серії ETR 485 Pendolino.

Планується, що перший потяг ETR 470 Pendolino почне курсувати за маршрутом Афіни – Салоніки вже в березні 2021 р. Решта чотири поїзди прибудуть в Салоніки восени 2021 р.