У 2021 році Укрзалізниця за рахунок капітальних інвестицій планує відремонтувати понад 300 локомотивів

У цьому році Укрзалізниця має намір суттєво оновити парк тягового рухомого складу – за рахунок капітальних інвестицій відремонтувати 313 локомотивів. Це дозволить повністю забезпечити обсяги пасажирських та вантажних перевезень, навіть за умови їх подальшого зростання.

Зокрема, у 2021 році передбачається відремонтувати 160 – вантажних локомотивів (136 електровозів та 24 тепловозів), 41 – пасажирський та 112 – маневрових локомотивів. Укрзалізниця інвестує на ці потреби близько 4 млрд грн.

Окрім цього, Укрзалізниця планує на власних виробничих потужностях виконати 4,4 тис. поточних ремонтів і модернізацій електровозів і тепловозів.

Як повідомлялося раніше, за 12 місяців 2020 року Укрзалізниця виконала значний обсяг робіт із ремонту тягового рухомого складу. Зокрема, було модернізовано та капітально відремонтовано в умовах локомотиворемонтних заводів 116 локомотивів, а також проведено ще понад 5,2 тис. поточних ремонтів електровозів та тепловозів.

Наразі в інвентарному парку Укрзалізниці понад 3,5 тис. локомотивів, у робочому – 2 022 локомотиви. У резерві компанії є достатня кількість тягового рухомого складу, який може  бути задіяний у разі збільшення обсягів експлуатаційної роботи.